Pare słów o mnie

Urodziłem się w Gdańsku w roku 1989 i od tego czasu jestem mieszkańcem Rusocina w Gminie Pruszcz Gdański. Jestem absolwentem wydziału ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie kończę podyplomowe studia menedżerskie – Executive Master of Buissnes Administration. Od kilku lat prowadzę z powodzeniem własną działalność gospodarczą, która związana jest z doradztwem finansowym, wynajmem lokali oraz obsługą administracyjną biur.

Od początku działalności staram się angażować lokalną społeczność wokół różnych sposobów aktywności. Sprawdziłem się jako organizator i inicjator takich imprez jak: Rusocin Cup, Turniej im. Jakuba Błaszczykowskiego w Łęgowie, Memoriał im. Mariana Formelli w siatkówce plażowej, kiermasz sąsiedzki, świąteczne targi przedsiębiorców, Eksplozja Kolorów, wizyta Naukobusa w Łęgowie, rekonstrukcji historycznej w Wiślinie i wielu innych ciekawych inicjatyw. W roku 2011 zostałem Członkiem Zarządu Wspólnoty mieszkaniowej, która liczy sobie około dwustu mieszkańców. Sprawy mieszkańców naszej gminy od zawsze były mi bliskie. Rozwój Gminy Pruszcz Gdański i zapewnienie jej mieszkańcom wysokiej jakości życia to główne obszary mojej aktywności w ostatnich latach.

Jako społecznik i wolontariusz spełniam się również w działalności dla lokalnych stowarzyszeń. Zwieńczeniem tej działalności było założenie wraz z innymi aktywnymi mieszkańcami gminy Fundacji „Razem możemy więcej”, w której od 2015 roku jestem prezesem. W poprzednich wyborach samorządowych zaufali mi Państwo i powierzyli mandat radnego Gminy Pruszcz Gdański. Moją działalność doceniliście również w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego przyznając mi tytuł Najlepszego Samorządowca Powiatu Gdańskiego roku 2016. W kolejnym roku otrzymałem nominację do Plebiscytu Osobowość Roku 2017 Powiatu Gdańskiego w kategorii samorząd. Zostałem również doceniony, jako najbardziej aktywny Radny Gminy Pruszcz Gdański w rankingu, które co roku publikowane jest przez Stowarzyszenie Republikanie.

W roku 2015 zostałem poproszony o start w wyborach do Sejmu z obywatelskiej listy Kukiz’15, w którym popierałem hasła o wzmocnieniu roli obywateli w życiu publicznym. Następnie przez 3 lata pełniłem funkcję Dyrektora Biura Poselskiego Magdaleny Błeńskiej – posła niezrzeszonego Ziemi Gdańskiej. Dzięki tej pracy zdobyłem doświadczenie, jako konsultant przy pracach legislacyjnych Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W roku 2018 zostałem gminnym liderem Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego, które ma na celu integrację środowisk samorządowców, działaczy i społeczników z terenu Gmin Powiatu Gdańskiego, którzy chcą działać na rzecz swoich małych ojczyzn.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *